Jei einate į sporto salę, turėtumėte pasiimti reikiamą įrangą. Tai taikoma ne tik treniruočių aprangai, bet ir kitiems pagalbiniams reikmenims, taip pat tinkamam maistui ir gėrimams.
Pradėkite nuo tinkamų apatinių drabužių pasirinkimo
Gali atrodyti, kad tai nesvarbu, tačiau tinkamų apatinių pasirinkimas yra labai svarbus treniruotei. Netinkamai parinkti drabužiai nesuteiks jums atramos, nebus pralaidūs orui, ir priešingai – veršis, kas tikrai nepadidins jūsų komforto mankštinantis. Kokias savybes turėtų turėti apatiniai?
- Moterims vertėtų pasirinkti kokybišką sportinę liemenėlę, kuri laikys krūtis ten, kur jos turi būti. Be to, ji sumažina vidinio krūties audinio pažeidimo riziką ir mažina nugaros bei pečių apkrovą. Idealu, jei ji būtų pagaminta iš funkcinių medžiagų. Tinkamas sprendimas taip pat yra liemenėlė su sukryžiuotais dirželiais.
- Kalbant apie apatinę dalį, moterys gali rinktis funkcines kelnaites, o nėriniai ar satino puošmenos čia netinka. Vyrams idealiu sprendimu yra bokseriai, kuriuos dabar galima įsigyti iš įvairių medžiagų. Vieniems patinka natūralus medvilnė, kitiems – sintetiniai pluoštai.

Kokią aprangą rinktis? Tikrai ne per laisvą!
Per treniruotę drabužiai, žinoma, neturėtų trukdyti. Laisvi treningai ir džemperiai su gobtuvu todėl nėra geriausias pasirinkimas sporto salei. Jie gali jus ne tik riboti, bet ir tokiame aprangos komplekte intensyvios treniruotės metu jūs „kepsite“, o tai gali sukelti dehidrataciją, o tai nėra visiškai saugu (žr. žemiau).
- Vyrai gali rinktis treningines kelnes, tačiau jos neturėtų būti per laisvos. Geresnis pasirinkimas yra šortai. Taip pat galima rinktis tamprias (leginsus), kurios yra optimalus sprendimas treniruotėms, nors jas dažniausiai dėvi moterys. Vis dėlto tai gali būti puiki išeitis ir vyrams.
- Abiems lytims sporto salėje idealūs yra funkciniai marškinėliai ir marškinėliai be rankovių, turintys keletą privalumų. Visų pirma, jie yra pralaidūs orui, o tai žymiai prisideda prie greitesnio džiūvimo, be to, jie puikiai sugeria ne tik prakaitą, bet ir kvapus. Taigi, tai tinkamas sprendimas ir kitiems.
Rinkitės tinkamą avalynę
Daug kas neskiria daug dėmesio avalynei sporto salei, tačiau tai klaida. Sunkumų kilnojimui skirtos specialios vadinamosios svorių kilnojimo avalynės (lifters), kurios labiau tinka profesionalams (pvz., sunkiaatlečiams). Paprastiems sporto salės lankytojams pakaks bet kokių sportinių batų su lygiu padu, o tai neapsunkins šeimos biudžeto.
Kita svarbi įranga sporto salei
Nors jau turite tinkamus drabužius ir avalynę sporto salei, dar neturėtumėte iškart skubėti geresnės fizinės formos link. Jums prireiks ir kitos įrangos. Kai kuri yra gana svarbi, kitą paliekame jūsų nuomonei. Bet kuriuo atveju galite bent jau apsvarstyti šią įrangą.
- Aprangą, avalynę ir kitą įrangą reikės kažkuo nešti, todėl turėtumėte turėti sportinį krepšį. Jis turėtų turėti specialią ventiliaciją, kad neįsigertų panaudotų drabužių kvapo, taip pat daugiau vidinių kišenių geresniam tvarkymui ir paminkštintą petnešą.
- Nepamirškite ir plaukų juostos, tinkamos ilgiems plaukams. Tai taip pat akių apsauga nuo pernelyg didelio prakaitavimo. Svarbios yra ir pirštinės, kurios saugo rankas keliant svarmenis ar naudojantis daugybe treniruoklių.
- Būtinai nepamirškite ir rankšluosčio, kurį naudosite ne tik duše po treniruotės, bet ir pačios treniruotės metu. Jis gali nuvalyti prakaitą, be to, jo naudojimas yra higieniškas, kadangi įrenginius dalinsitės su kitais. Taigi, turėtumėte jais nuvalyti įrenginius prieš naudojimą.
- Jei rimtai žiūrite į treniruotes sporto salėje, būtinai pasiimkite ir telefoną, kuris leis jums matuoti treniruotės trukmę ar pertraukas tarp serijų. Telefonas gali būti naudingas ir norint užrašyti pasiektus rezultatus, o be to, galite parsisiųsti įvairių treniruočių programėlių.
- Kadangi treniruotės ne visiems yra pati smagiausia veikla, kartu su telefonu susidėkite ir sportines ausines, atsparias prakaitui ir vandeniui. Be to, muzika gali padėti susikaupti, o tai dar viena svarbi savybė.

šaltinis: pixbay.com
Ką pasiimti valgyti ir gerti?
Jei pažvelgsite į patarimus, ko nepamiršti pasiimti į sporto salę, daugumoje šių straipsnių rasite ir gertuvę, nes tinkamas hidratacijos palaikymas intensyvios fizinės veiklos metu yra tikrai svarbus. Šios gertuvės yra labai patvarios ir dažnai turi apsaugą nuo atsitiktinio atsidarymo. Vis dėlto kyla klausimas, kokį gėrimą iš tikrųjų pasiruošti ir ką galbūt vartoti jėgos treniruotės metu.
- Hidratacija svarbi tinkamam kraujo konsistencijos ir maistinių medžiagų paskirstymui. Vanduo palieka kūną per prakaitą fizinio krūvio metu. Tačiau prakaitas taip pat susideda iš elektrolitų. Vien tik vandens be elektrolitų vartojimas nėra idealus, nes gali sukelti hiponatremiją (apsinuodijimą vandeniu). Tinkami joniniai gėrimai vis dėlto gali turėti dirbtinių dažiklių, cukrų ir skonio priedų. Elektrolitų gausus ir nekenksmingas sprendimas gali būti, pavyzdžiui, kokosų vanduo.
- Per treniruotę neturėtumėte jausti ne tik troškulio, bet ir alkio. Kas 20 minučių fizinės veiklos galite suvartoti paprastųjų angliavandenių, kurių sveika forma daugiausia randama vaisiuose. Jei per jėgos treniruotę norite papildyti energiją, galite rinktis ne tik energinį batonėlį, bet ir bananą, mangą ar džiovintas datas. Po treniruotės turėtumėte sutelkti dėmesį į maistą ar gėrimus, turinčius daug baltymų.
Patarimas pabaigai: jei prieš treniruotę esate pavargę, jums nereikia nei kofeino, nei rafinuoto cukraus, kad suaktyvėtumėte. Vienas sveikiausių stimuliantų yra jerba matė, Pietų Amerikos gėrimas, ruošiamas iš paragvajinio bugienio (Ilex paraguariensis) lapų, kurį nesunkiai galite rasti ir mūsų parduotuvėse.